Biuro Karier UKW

Aktualności

Zarobki w województwie kujawsko - pomorskim

30.06.2020

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą liczyć na wysokie zarobki, jeśli zwiążą się z branżą IT lub bankowością. Do szczególnie przyszłościowych kierunków studiów w tym regionie należą: informatyka, finanse i bankowość.

 

Różnice w zarobkach między miastami

 

W województwie kujawsko-pomorskim najwyższe stawki otrzymują mieszkańcy najlepiej rozwiniętych aglomeracji, dlatego warto właśnie tutaj zdobywać pierwsze doświadczenia. Według raportu zamieszczonego na stronie zarobki.pracuj.pl na atrakcyjne warunki współpracy mogą liczyć przede wszystkim bydgoszczanie. W 2018 roku mediana zarobków wynosiła 4350 zł brutto. Nieco mniej otrzymywali mieszkańcy Torunia – przeciętnie 4300 zł brutto. Włocławek, Brodnica czy Inowrocław to miasta, w których proponowane jest nieco niższe wynagrodzenie – od 3950 do 3800 zł brutto. Najwięksi potentaci rynkowi decydują się na prowadzenie działalności właśnie w Toruniu i Bydgoszczy, co wpływa na wysokość zarobków.*

 

Najlepiej opłacane profesje w województwie kujawsko-pomorskim

 

Jeśli zależy Ci na dobrze płatnej pracy, zaplanuj swoją przyszłość zawodową już na studiach. Tak jak w wielu innych regionach, również w kujawsko-pomorskim najwyższe stawki dotyczą specjalistów z branży IT. Specyfika rynku nie odbiega tutaj od ogólnopolskich tendencji. Osoby zajmujące się zarządzaniem usługami mogą otrzymać przeciętną płacę rzędu 7500 zł brutto, dlatego doświadczenie w tym zakresie będzie kluczem do sukcesu. Podobne stawki obejmują stanowiska związane z bankowością – dobrze płatna jest przede wszystkim bankowość korporacyjna. Warto również wziąć pod uwagę pracę w charakterze analityka biznesowego - mediana wynagrodzeń w większości przypadków wyniesie 7000 zł brutto.

 

Wysokie zarobki na stanowiskach kierowniczych

 

Pomimo stosunkowo niewysokiej mediany zarobków w województwie kujawsko-pomorskim (4000 zł brutto), na dość atrakcyjne stawki mogą liczyć menedżerowie. W wielu specjalizacjach osoby na stanowisku kierowniczym otrzymują często wynagrodzenie przekraczające 10 000 zł brutto. Szansa na takie zarobki dotyczy takich branż jak: IT, finanse i ekonomia.

 

Z myślą o najlepszych stawkach warto zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w Bydgoszczy: https://www.pracuj.pl/praca/bydgoszcz;wp

 

 

*Dane pochodzą z analizy 350 000 ankiet wypełnionych na portalu zarobki.pracuj.pl w 2018 roku.