Zostań urzędnikiem służby cywilnej. Trwa rekrutacja do KSAP.

30.07.2020

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP) podległa Prezesowi Rady Ministrów przygotowuje młodych ludzi do pracy w administracji publicznej.

Kształcenie w KSAP jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas studiów wyższych. KSAP przygotowuje do pełnienia funkcji eksperckich, menedżerskich i kierowniczych w administracji publicznej. Dyplom Krajowej Szkoły umożliwia uzyskanie statusu urzędnika służby cywilnej. Absolwenci Szkoły są zobowiązani do podjęcia pracy w urzędach administracji na stanowiskach postawionych im do dyspozycji przez Prezesa Rady Ministrów.

Nauka w KSAP trwa od 18 do 20 miesięcy. Każdemu słuchaczowi przysługuje stypendium w wysokości 3300 zł brutto.

O przyjęcie do KSAP mogą ubiegać się osoby, które:

• nie ukończyły 32 lat,
  • legitymują się wykształceniem wyższym magisterskim lub równorzędnym,
  • znają język angielski, francuski lub niemiecki.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 sierpnia, a rozpoczęcie egzaminów zaplanowano na 28 sierpnia br.

UWAGA! Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju oraz na związane z nią przenoszenie obron prac magisterskich na wrzesień, Dyrekcja Krajowej Szkoły podjęła decyzję o możliwości warunkowego dopuszczenia do postępowania rekrutacyjnego do KSAP tych osób, którym termin obrony pracy magisterskiej został wyznaczony nie później niż termin zakończenia drugiego etapu rekrutacji (tj. nie później niż 2 października 2020 r.).

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji, wymagań oraz programu kształcenia znajdują się na stronie KSAP: www.ksap.gov.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką informacyjną o rekrutacji i nauce w KSAP.