Otwarta rekrutacja na stypendia do Niemiec

Informacje od Organizatora:

Stypendia w Niemczech dla Studentów i Doktorantów z Polski

Ogłaszamy rekrutację na stypendia w Niemczech dla Studentów i Doktorantów z Polski w semestrze letnim 2021 (marzec - lipiec 2021).

Stypendium obejmuje:

• zapisanie na niemieckojęzyczny kierunek na jednej z niemieckich, państwowych uczelni
  • bezpłatny udział w seminariach – Dniach Miast oraz Forum*
  • Miesięczne stypendium w wysokości 650 Euro

Wszyscy Stypendyści będą mogli, w miarę możliwości, skorzystać z pomocy Grup Lokalnych GFPS, umiejscowionych w różnych niemieckich miastach (pomoc w znalezieniu pokoju/mieszkania, zapisanie na uczelnię, pomoc w zaaklimatyzowaniu się w nowym mieście).

Oczekiwania wobec kandydatów:

• co najmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego (poziom B1/B2)
  • zaangażowanie społeczne
  • dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce
  • ciekawy pomysł na projekt stypendialny

Podczas semestru oczekujemy od Ciebie:

• Aktywnego udziału w dwóch spotkaniach GFPS (na początku semestru seminarium „DNI MIAST” – integracyjno-powitalne, oraz pod koniec semestru seminarium „FORUM” – podsumowujące pobyt).
  • Zaprezentowania na koniec stypendium (podczas ,,FORUM”) projektu naukowego lub kulturalnego, nad którym pracowałeś/pracowałaś w trakcie semestru.

Termin zgłoszeń upływa: 31 października 2020 roku

Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej: https://www.gfps.pl/info/

*W zależności od sytuacji epidemiologicznej zaplanowane projekty (Dni Miast i Forum) mogą odbyć się online lub zostać odwołane.