Biuro Karier UKW

Aktualności

Konferencja Kobiety IT

21.10.2020

W tym roku, Konferencja Kobiety IT odbędzie się w formie on-line 19 listopada.

 

Będzie składać się z dwóch części:

  • przedpołudniowej w języku polskim, 
  • popołudniowej w języku angielskim.

 

Panel poranny skierowany jest to dziewczyn, które zastanawiają się nad wyborem swojej ścieżki kariery. W tej części dowiesz się jak rozpoznać swoje kompetencje oraz jak je rozwijać. Prelegenci wskażą dowody na to, że IT jest właściwą ścieżką zarówno dla humanisty jak i umysłu ścisłego. Pomogą Ci się odnaleźć w świecie on-line oraz wgłębią Cię w tematy bezpieczeństwa w sieci, tak ważnego w dzisiejszych czasach.

 

 

Uczelnie regionu zaprezentują swoje osiągnięcia podczas ciekawych wykładów technicznych.

Wśród prelegentów wystąpi dr hab. inż. Izabela Rojek, prof. uczelni UKW – Dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

 

Panel popołudniowy skierowany jest do dziewczyn, którą chcą nieco bardziej zagłębić się w tematykę IT. Wszystkie wykłady tej części będą odbywały się w języku angielskim. Prelegentki pracują w NOKIA na całym świecie – w Kanadzie, Dubaju, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Finlandii i Niemczech. Opowiedzą o ścieżkach kariery w NOKIA, o tym jak zostać liderem i pozostać kobietą a także o kompetencjach przyszłości. Poruszą również wiele tematów technicznych takich jak sztuczna inteligencja, uczelnie maszynowe, cyber bezpieczeństwo, kompresja danych, automatyzacja i digitalizacja danych, 5G oraz technologia cloud.

 

Agenda będzie zbudowana w taki sposób, aby każdy mógł dołączyć na wybrane przez siebie wykłady, zarówno z panelu porannego jak i popołudniowego.

 

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie internetowej: http://womenofit.pl/