Akademia PARP - platforma szkoleniowa dla każdego

20.01.2021

Obecnie, chcąc odnaleźć się na rynku pracy potrzebne jest doświadczenie, ale przede wszystkim wiedza i umiejętności.

Rynek proponuje nam różnego rodzaju kursy, szkolenia czy warsztaty. Ci, którzy dotychczas szkolili w formie stacjonarnej, ze względu na zmieniającą się rzeczywistość musieli przenieść działalność do Internetu. Decydując się na szkolenie online warto wybrać instytucję, która posiada odpowiednie doświadczenie.

Akademia PARP ze względu na pandemię nie musiała zmieniać strategii, przenosić działań do Internetu, ponieważ od dawna już tam była.

Akademia PARP to platforma szkoleniowa online, prowadzona w ramach Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw – projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kursy organizowane w ramach Akademii są bezpłatne, dają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do założenia i prowadzenia firmy, ale również do podnoszenia kompetencji osobistych.

W 2020 roku Akademia skupiła swoje działania na nowych potrzebach użytkowników - wynikających ze zmieniającej się rzeczywistości. Ludzie stanęli przed ogromnym wyzwaniem, jakie postawiła przed nimi pandemia. Akademia PARP wyszła naprzeciw tym potrzebom, oferując nowe kursy, które były odpowiedzią na to, co działo się na rynku.

Można śmiało powiedzieć, że 2020 rok był dla Akademii PARP ogromnym sukcesem.

Uruchomiono aż 16 nowych kursów:

1.      Zatrudnianie pierwszego pracownika;
  2.      Techniki sprzedaży;
  3.      Motywowanie pracowników;
  4.      Biznesplan;
  5.      Komunikacja marketingowa;
  6.      Zarządzanie kryzysowe w MŚP;
  7.      Pozyskiwanie kapitału na działalność MŚP;
  8.      E-commerce w biznesie – kurs zaawansowany;
  9.      Ubezpieczenie społeczne w MŚP;
  10.      Media społecznościowe – kurs zaawansowany;
  11.      Podatek VAT w MŚP;
  12.      Zarządzanie ryzykiem w MŚP;
  13.      Zarządzanie projektami dla początkujących;
  14.      Cyberbezpieczeństwo w MŚP;
  15.      Badanie rynku i testowanie produktów;
  16.      Efektywność energetyczna w MŚP.

Tylko w 2020 roku w Akademii zarejestrowało się ponad 27 tysięcy nowych uczestników.

Wydano ponad 23 tysiące certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu.

Największą popularnością w 2020 roku cieszyły się kursy:

1.      Jak założyć własną firmę;
  2.      Media społecznościowe w biznesie;
  3.      Umiejętności interpersonalne.

Średnia ocena kursów wynosi 4.8 na 5. Użytkownicy portalu bardzo chętnie dzielą się pozytywnymi opiniami oraz sugestiami dotyczącymi nowych kursów.

W 2021 roku Akademia PARP planuje nadal poszerzać ofertę szkoleń online i uruchomić kolejne kursy, m.in.:

– Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością;
– Zamówienia publiczne 2021 roku;
– Design Thinking;
– Ochrona własności przemysłowej w MŚP;
– Kredytowe ABC dla MŚP.

Misją Akademii jest dostarczanie i aktualizacja wiedzy, dzięki której firmy i jednostki mogą pewniej poruszać się na rynku i świadomie podejmować decyzje biznesowe.

2020 rok był dowodem na to, jak bardzo przedsiębiorcy i jednostki indywidualne potrzebują wysokiej jakości kursów, które nadążają za rynkowymi zmianami. W 2021 roku Akademia PARP chce nieodpłatnie udostępniać wszystkim zainteresowanym jeszcze więcej możliwości dla rozwoju ich wiedzy i umiejętności.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Akademii PARP.