„Pasjonaci Edukacji” - program stypendialny dla przyszłych nauczycieli

11.10.2021

Wystartowała rekrutacja do drugiej edycji programu stypendialnego „Pasjonaci Edukacji”  Fundacji PFR, skierowanego do przyszłych nauczycieli i edukatorów.

Celem programu jest motywowanie studentów do kontynuowania kariery zawodowej w szkolnictwie i edukacji.

W programie „Pasjonaci Edukacji” mogą wziąć udział studenci kierunków humanistycznych oraz ścisłych, na których odbywa się kształcenie pedagogiczne.

Kryteria wyboru stypendysty:

• posiadanie statusu studenta studiów dziennych - ukończony pierwszy rok studiów I stopnia ,
  • kierunek przygotowujący do pracy w zawodzie nauczyciela lub wybrana specjalizacja nauczycielska,
  • średnia ocen wyników w nauce w roku akademickim 2020/2021 nie niższa niż 4.50,
  • potwierdzona trudna sytuacja materialna rodziny.

Każdy z uczestników programu otrzyma stypendium w wysokości 3800 zł, które może wykorzystać finansując działania zwiększające kompetencje zawodowe − w tym kursy i szkolenia, materiały szkoleniowe − ale także pokryć inne koszty kluczowe dla komfortu edukacji, takie jak zakwaterowanie czy przejazdy na uczelnie.

Jednocześnie uczestnicy mają szansę na udział w warsztatach metodologicznych prowadzonych przez ekspertów Centralnego Domu Technologii obejmujących tematykę wykorzystania STEAM w codziennej pracy z uczniem oraz edukacji technologicznej dzieci i młodzieży. Celem warsztatów jest doskonalenie warsztatu pedagogów i wzmocnienie w uczestnikach pewności wybranej ścieżki zawodowej.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Nabór stypendystów trwa do 15 października!

Wszystkie informacje o programie "Pasjonaci Edukacji" znajdują się na stronie Pasjonaci Edukacji - Fundacja PFR