Academy of Businesswomen Leaders

21.07.2021

Academy of Businesswomen Leaders to program szkoleniowo-edukacyjno-mentoringowy.

Program, prowadzony przez Fundację im. Lesława A. Pagi, powstał w 2017 roku. Obecnie trwa 4. edycja – pierwszy raz w odsłonie międzynarodowej.

W programie Uczestnicznki zdobywają wiedzę i umiejętności, m.in. w zakresie: zarządzania sobą, zespołem, zmianą, design thinking, negocjacji i mediacji, rozwiązywania konfliktów czy podejmowania decyzji biznesowych.

Dla szczególnie aktywnych uczestniczek programu oferowane są płatne staże w firmach partnerskich.

Podczas Akademii, uczestniczki współpracują z koleżankami z innych krajów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami, prowadząc prace badawcze oraz pisząc raport na temat sytuacji kobiet na rynku pracy w obszarze CEE.

Do kogo kierowana jest Akademia Liderek Biznesu?

• Działania projektu kierowane są do młodych, przedsiębiorczych kobiet, aspirujących do zajmowania w przyszłości stanowisk menadżerskich oraz pełnienia roli liderek kształtujących środowisko pracy.
  • W projekcie mogą wziąć udział kobiety z krajów obszaru Europy Środkowo-Wschodniej – studentki ostatnich lat studiów licencjackich lub magisterskich, lub absolwentki do 27 roku życia.
  • Preferowane kierunki studiów to: prawo, finanse, opieka medyczna, marketing, IT, energetyka, psychologia, ze szczególnym uwzględnieniem STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, matematyka).
  • Kandydatki powinny znać język angielski na poziomie umożliwiającym aktywny udział w szkoleniach i pozostałych działaniach programu.
  • W procesie rekrutacji pod uwagę brana jest znajomość języka angielskiego, średnia ocen ze studiów, dodatkowa działalność naukowa i zawodowa, działalność społeczna i charytatywna, osiągniecia, nagrody i stypendia oraz posiadane kompetencje biznesowe.

Więcej informacji o programie oraz formularz rekrutacyjny: https://paga.org.pl/programy/akademia-liderek-biznesu-iv-edycja/

Regulamin: https://paga.org.pl/programy/akademia-liderek-biznesu-iv-edycja/the-regulations/