Pracodawcy wybierają absolwentów UKW

03.04.2015

UKW znalazł się wśród uczelni najbardziej cenionych przez pracodawców w rankingu tygodnika Wprost. W zestawieniu znalazły się szkoły wyższe, których absolwenci są najczęściej poszukiwani przez pracodawców.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w ogólnopolskim zestawieniu zajął 43 miejsce. W Bydgoszczy, pierwsze!

Również wysoko, na 8. miejscu wśród preferowanych i cenionych przez pracodawców kierunków znalazła się administracja.

Wśród najpopularniejszych kierunków studiów według pracodawców znalazły się m.in. na 2. miejscu – ekonomia, którą UKW otwiera od nowego roku akademickiego 2015/2016, wysokie miejsca zajmują także informatyka, administracja, nauki społeczne i filologie obce, ochrona środowiska, inżynieria materiałowa.

Biuro Karier na co dzień spotyka się ze studentami, którzy aktywnie uczestniczą w życiu uczelni, angażują się w różne działania - koła naukowe,festiwale, zdobywają doświadczenie zawodowe na praktykach i w wolontariacie, dokształcają się na warsztatach i szkoleniach. Tym bardziej cieszy, że pracodawcy doceniają i zatrudniają naszych studentów i absolwentów.