Akademia Terapeuty - BRAK WOLNYCH MIEJSC

03.12.2019

Rok 2020 przed nami. Czemu by go nie rozpocząć od zdobycia nowych kompetencji zawodowych? Zapraszamy na Akademię Terapeuty.

Kurs:
Akademia Terapeuty

Jesteś studentem psychologii, pedagogiki, socjologii lub nauk pokrewnych? Interesujesz się wiedzą psychologiczną i terapeutyczną? Chcesz wiedzieć jak pomagać innym? Potrzebujesz zdobyć konkretne, sprawdzone, rzetelne informacje? Ważne jest dla Ciebie, by uczyć się od praktyka? Ten kurs jest dla Ciebie.
Akademia Terapeuty to cykl spotkań, na których poznasz najważniejsze umiejętności terapeuty. Każde spotkanie to inny temat/ inna umiejętność, które łącznie splatają się na kompetencje terapeuty. To wszystko podane w przystępny sposób i w swobodnej atmosferze.

Tematyka spotkań:
1.    Osobowość terapeuty i jego kompetencje
2.    Słuchanie pacjenta/ klienta jako podstawowa umiejętność terapeuty
3.    Zadawanie pytań w praktyce terapeutycznej
4.    Formułowanie informacji zwrotnej i asertywność terapeuty
5.    Rozwijanie empatii i budowanie kontraktu terapeutycznego
6.    Budowanie relacji terapeutycznej – przebieg pierwszego spotkania, ocena funkcjonowania pacjenta/klienta

Cykl trwa 6 miesięcy. W każdym miesiącu 1 spotkanie w godzinach 10.00-13.00 w Biurze Karier UKW w Bydgoszczy, Ogińskiego 16, pokój 410 (IV piętro). W przypadku zainteresowania większej grupy możemy dostosować godzinny do możliwości zainteresowanych. Maksymalna ilość uczestników to 14 osób.

Pierwsze spotkanie już 09.01.2020 r. w godz. 10.00-13.00.

Co otrzymujesz:

• rzetelne informacje od praktyka w dziedzinie pomagania drugiemu człowiekowi
  • rozwój podstawowych umiejętności terapeutycznych
  • narzędzia niezbędne do pracy od podstaw
  • umiejętności diagnozowania stanu funkcjonowania pacjenta/klienta
  • praktyczne zajęcia i sprawdzoną wiedzę
  • ciekawe moduły prowadzone w formie warsztatowej
  • certyfikat ukończenia Akademii

Osoba prowadząca:
Renata Myczka-  terapeuta, psychopedagog, certyfikowany coach, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Obecnie pracownik Biura Karier UKW w Bydgoszczy, dodatkowo wykładowca na kierunku Terapeuta ds. uzależnień. Przez wiele lat pracowała jako terapeuta, coach i trener pomagając innym radzić sobie z problemami, trudnościami czy wspierając ich na drodze ich rozwoju. Autorka książki: „Kryzys to nie koniec. Odkryj w sobie siłę i rozpocznij życie na nowo”. Na co dzień mama, pasjonatka rozwoju osobistego.

UWAGA!
Na wszystkie warsztaty obowiązują e-mailowe zapisy w Biurze Karier - biurokarier@ukw.edu.pl.
Zapisując się prosimy o podanie informacji: imię i nazwisko, numer telefonu, status: student/absolwent, nazwa kierunku (w przypadku posiadania statusu studenta).

W tytule maila prosimy wpisać: Akademia Terapeuty.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.