Biuro Karier UKW

Portale tematyczne

praca.dlastudenta.pl

 

Serwis praca.dlaStudenta.pl od ponad 13 lat, skutecznie pomaga studentom i absolwentom zarówno w znalezieniu pracy, jak i zdobyciu doświadczenia zawodowego na stażach i praktykach. Jest też nieocenionym źródłem informacji dla pracodawców, poszukujących młodych, ambitnych osób, które przyczynią się do rozwoju firmy.

 

www.absolvent.pl   

 

Na Absolvent.pl możesz stworzyć swoją sieć kontaktów i poznać znajomych, którzy pracują w firmie, którą Ty jesteś zainteresowany. Możesz obserwować najciekawsze dla Ciebie firmy i jako pierwszy dowiadywać się o nowych rekrutacjach. Znajdziesz tu także bazę ofert pracy, praktyk i staży.

 

www.bdi.com.pl

 

Polska firma doradztwa personalnego. Głównym zadaniem BDI jest pomaganie firmom w pozyskiwaniu, zarządzaniu i utrzymaniu najlepszej kadry technicznej średniego i wyższego szczebla. Na stronie znajdziesz oferty pracy, praktyk i staży dla inżynierów oraz możesz zarejestrować swoje CV.

 

www.cogitors.pl  

 

Cogitors.pl to portal społecznościowy upowszechniający wiedzę poprzez dostarczanie informacji o najnowszych wydarzeniach i trendach w rozwoju kompetencji zawodowych oraz ze świata zainteresowań. Możliwość rejestracji na szkolenia i konferencje za pośrednictwem portalu.

 

www.edustation.pl  

 

Edustation jest platformą, na której za darmo możesz uczyć się języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i polskiego.

 

www.espa2.eu

 

Strona internetowa poświęcona Projektowi ESPA 2.0. Znajdziesz  tu m.in.: e-learningowy kurs języka hiszpańskiego sprofilowany na zagadnienia biznesowe, wielojęzyczny słownik handlowy, informacje o kulturze Hiszpani i krajach biorących udział w projekcie oraz bazę firm zainteresowanych współpracą biznesową.

 

https://interviewme.pl/

 

Blog z poradami dotyczącymi szukania pracy. Ponadto na stronie znajdziesz kreator CV online i szablony CV. Serwis oferuje tłumaczenie CV i listu na jezyk obcy i przygotowanie listu i CV na zamówienie.

www.jobfitter.pl  

 

Serwis psychologiczno-rekrutacyjny. Znajdziesz w nim nie tylko oferty pracy, ale także testy diagnostyczne i testy wiedzy, dzięki którym zdiagnozujesz swoje podstawowe kompetencje, zdolności intelektualne, osobowość oraz wartości, jakimi kierujesz się w pracy.

 

www.kariera.com.pl

 

Na portalu Kariera.com znajdziesz ranking idealnych pracodawców z dokładnym opisem ich działalności, bazę ofert pracy, artykuły, porady ekspertów oraz internetowy magazyn Kariera.

 

www.karierawfinansach.pl

 

Branżowy serwis kariery, dedykowany specjalistom, menedżerom oraz wyższej kadrze zarządzającej z obszaru finansów, konsultingu i bankowości.W serwisie znajdziesz ogłoszenia o pracę,opisy stanowisk wraz z informacjami dotyczącymi wynagrodzeń, opisy certyfikatów wraz z informacjami dotyczącymi perspektyw rozwoju zawodowego oraz bogatą ofertę kursów i szkoleń z obszaru finansów. Serwis posiada również jedyne w Polsce interaktywne zestawienie programów MBA.W Strefie studenta  możesz sprawdzić swoje umiejętności rozwiązując testy rekrutacyjne oraz znaleźć oferty staży i praktyk najlepszych firm w Polsce.

 

www.ludzieglodniwiedzy.blogspot.com 

 

Praktyczne wskazówki i porady jak przygotować się do rozpoczęcia kariery zawodowej oraz artykuły dotyczące aktualnych trendów na rynku pracy.

 

www.offerty.byd.pl 

 

Strona internetowa Porozumienia Bydgoskich Biur Karier poświęcona Targom Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty, które odbywają się corocznie w październiku. W ciągu całego roku znajdziesz tu m.in. listę wystawców targów, galerię zdjęć oraz notatki prasowe opisujące wydarzenie.

 

www.projektor.org.pl

 

„PROJEKTOR - wolontariat studencki” to przestrzeń dla twórczego działania, miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania możesz przekształcić w kreatywne projekty edukacyjne. W Programie mogą wziąć udział studenci, absolwenci (do roku od ukończenia studiów) oraz doktoranci.

 

www.purpose.com.pl   

 

Tematyczny serwis internetowy obejmujący szeroko pojęte zagadnienia z obszaru przedsiębiorczości (oferty pracy, profile pracodawców, zagadnienia prawnicze), kultury (architekruta, wzornictwo, sztuka, moda, muzyka, film i teatr, turystyka), nauki (nowe technologie, badania) i kreatywności. 

  

www.spinacz.edu.pl

 

Spinacz to giełda wymiany informacji na temat powstałych projektów oraz prac w dziedzinie wolnego i otwartego oprogramowania. Zakładając profil na Spinaczu użytkownik ma możliwość utrzymywania kontaktów z profesjonalistami z branży oraz tworzenia stron dla firm, uczelni i projektów, które reprezentuje.

 

www.weblog.infopraca.pl

 

Artykuły i ciekawostki z ryku pracy, poradnik, informacje branżowe, wzory CV oraz testy rekrutacyjne - to wszystko na blogu Infopraca.


www.youngpro.pl

 

Portal oferuje narzędzia wspierające w poruszaniu się po rynku pracy, takie jak: szkolenia e-learningowe, testy kompetencyjne, porady ekspertów. To również nowoczesna platforma rekrutacyjna.

 

Informacje związane z zakładaniem działalności gospodarczej

www.ksu.parp.gov.pl

 

Informacje dla przedsiębiorców, porady, wskazówki, jak założyć firmę, jak się rozliczyć, jaką wybrać formę prawną dla nowo zakładanej firmy.

 

www.ceidg.gov.pl

 

Strona internetowa Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej - obowiązujące przepisy prawne, baza przedsiębiorców, formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej osób fizycznych.

 

Praca za granicą

www.eures.praca.gov.pl

 

EURES wspiera mobilność w dziedzinie zatrudnienia na poziomie międzynarodowym w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tutaj dowiesz się jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę oraz poznasz warunki życia i pracy w krajach UE.

 

Oferty praktyk i staży zagranicznych

www.feender.com

 

Serwis feender.com umożliwia znalezienie praktyki lub stażu zagranicznego. Na stronie znajdziesz również blog zawierający praktyczne porady dotyczące kariery.